Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

Yetiştiricilere % 50 Hibe Destekli Damızlık Koç Müjdesi

4.05.2021 

Tarım ve Orman Bakanlığının hazırladığı Damızlık Koç-Teke Alımına İlişkin Uygulama Rehberi’ne göre Eskişehir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından kurulmuş olan Damızlık Koç Deposu işletmesindeki damızlık koçlardan % 50 hibe destekli olmak üzere yetiştiricilere dağıtımı yapılacaktır. Damızlık koç hibe desteğinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler istenilen belgelerle birlikte 28 Mayıs 2021 tarihine kadar İlçe Müdürlüklerimize başvuracaklardır.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konu ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Damızlık Koç-Teke Alımına İlişkin Uygulama Rehberi’ne göre İlimiz Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından kurulmuş olan Damızlık Koç Deposu işletmesindeki damızlık koçlardan ilimizdeki yetiştiricilere % 50 hibe destekli dağıtım yapılacaktır. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından 2021 yılı için belirlenen damızlık koç fiyatı 3.000 TL/baş olup yetiştiricilerimiz 1500 TL/başa kadar hibe desteğinden faydalanabilecektir.

28 Mayıs 2021 tarihine kadar başvuruları sürecek olan % 50 Damızlık koç hibe desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize istenilen belgelerle birlikte müracaat etmelidirler. Başvuru esnasında İlçe Müdürlüklerimizde bulunan başvuru dilekçesi, başvuru sahibi gerçek veya tüzel kişilere ait Bakanlık Türkvet veri tabanına kayıtlı anaç koyun-keçi varlığını belgeleyen onaylı belge ve Hayvan alımına ait taahhütname doldurulacaktır. Bunlarla birlikte yetiştiricilerimiz T.C.Kimlik kartı fotokopisi ile Tüzel kişilerin yetkili kurul ve/veya organlarından aldıkları yetki kararı ile yetki verilen kişilere ait noter tasdikli imza sirkülerini yanlarında getirmelidir.

Başvurular bittikten sonraki süreçte ise Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğü’ndeki Merkez Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilen listeler İlçe Müdürlüklerimiz ve İl Müdürlüğümüze ait web sayfasında yayımlanacaktır. Yayımlanan listelerde yer alan yetiştiricilerimiz % 50 Damızlık koç hibe desteklemesinden yararlanmaya hak kazanmış olacaktır.” dedi.

İlimiz adına tüm yetiştiricilerimize % 50 Damızlık Koç Hibe desteklemesinin hayırlı uğurlu olmasını dileyen İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş Bakanlığımız tarafından verilen hibe desteklemelerinin yıl boyunca devam edeceğini belirterek çiftçilerimizin bu fırsatları kaçırmamaları gerektiğini ifade etti.

Gönderen: esgundem
925 defa okundu 
 


Ekoloji
‘BÜYÜKYAYLA GÖLETİNDE BAHAR TEMİZLİĞİ’
Her Anneye Bir Fidan
AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARINI YAYGINLAŞTIRIYORUZ
Bayraktar, “TZOB 2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu”nu açıkladı
Ormanı Gençleştirme Yangınların Etkisini Azaltıyor

 

 
Ekonomi
“tam kapanmadan;kademeli açılmaya..."
Beylikova Emircik Mahallesinde Açılan Gıda İşletmesinde 50 Kişiye İstihdam Sağlanacak
Online bayram alışverişlerinde nelere dikkat etmeli?
Türkiye’nin lityumu %100 puanla sınavı geçti
Nisan Ayına İlişkin Nakdi Ücret Desteği Ödemelerini 10 Mayıs’ta