Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

% 50 Hibe Destekli Koç Dağıtımı Başvuruları

4.05.2021 

Tarım ve Orman Bakanlığımızın 21/10/2020 tarihli ve 2020/3099 sayılı Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı ile 20/03/2021 tarihli ve 31429 saylı Resmi Gazetede yayımlanan Damızlık Küçükbaş Hayvan Yatırımı ve Damızlık Koç-Teke Alımına İlişkin Uygulama Esasları Tebliği'ne (Tebliğ No: 2021/4) dayanılarak hazırlanan "Damızlık Koç-Teke Alımına İlişkin Uygulama Rehberi" yayımlanmıştır. Yayımlanan Uygulama Rehberine göre Eskişehir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından kurulmuş olan Damızlık Koç Deposu işletmesindeki damızlık koçlardan % 50 hibe destekli olmak üzere yetiştiricilere dağıtımı yapılacaktır. Bakanlığımız tarafından 2021 yılı için belirlenen damızlık koç fiyatı 3.000 TL/baş olup yetiştiriciler 1500 TL/başa kadar hibe desteğinden yararlanabileceklerdir.

Damızlık koç hibe desteğinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler 28 Mayıs 2021 tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize aşağıdaki belgelerle başvuracaklardır.

Başvuruda İstenilen Belgeler:

          a)  Başvuru dilekçesi

          b)  T.C. Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) fotokopisi.

          c) Başvuru sahibi gerçek veya tüzel kişilere ait Bakanlık Türkvet veri tabanına kayıtlı anaç koyun-keçi varlığını belgeleyen onaylı belge.

          ç)  Hayvan alımına ait taahhütname.

         d) Tüzel kişilerin yetkili kurul ve/veya organlarından aldıkları yetki kararı ile yetki verilen kişilere ait noter tasdikli imza sirküleri.

(a, c ve ç maddelerindeki belgeler matbu olarak İlçe Müdürlüğümüzden tedarik edilip yetiştiriciler tarafından doldurulacaktır.)

Başvurulardan sonraki süreç ise aşağıdaki şekilde devam edecektir:

İlçe Müdürlüklerimize yapılan başvurular, Valilik Oluru ile oluşturulan "İl Hayvan Alımı Yürütme Komisyonu" tarafından değerlendirilip puanlandırılarak 11 Haziran 2021 tarihine kadar listeler hazırlanacaktır. Oluşturulacak listeler İl Müdürlüğümüz tarafından onaylandıktan sonra Bakanlığımız Hayvancılık Genel Müdürlüğüne gönderilecektir. Söz konusu listeler Genel Müdürlükteki Merkez Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilip koç dağıtımı yapılacak yetiştirici listesi İl Müdürlüğümüze bildirilecektir. İl Müdürlüğümüze gelen listelerdeki yetiştiricilerin isimleri İlçe Müdürlüklerimiz ve İl Müdürlüğümüz web sayfasında yayımlanacaktır. Yayımlanan listelerde yer alan yetiştiriciler Birliğin koç deposundaki damızlık koçlardan satın alabileceklerdir.

İl Birlikleri, damızlık olarak sattığı hayvan ve yetiştiricilere ait bilgileri (Fatura v.b.) teslimattan sonra İl Müdürlüğümüze bildirecek, İl Müdürlüğümüz hayvanların teslim alınmasına müteakip ödemeye esas hak ediş bilgilerini en geç 10 (on) gün içerisinde HAYGEM' e bildirecektir.

 

Gönderen: esgundem
789 defa okundu 
 


Ekoloji
‘BÜYÜKYAYLA GÖLETİNDE BAHAR TEMİZLİĞİ’
Her Anneye Bir Fidan
AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARINI YAYGINLAŞTIRIYORUZ
Bayraktar, “TZOB 2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu”nu açıkladı
Ormanı Gençleştirme Yangınların Etkisini Azaltıyor

 

 
Ekonomi
“tam kapanmadan;kademeli açılmaya..."
Beylikova Emircik Mahallesinde Açılan Gıda İşletmesinde 50 Kişiye İstihdam Sağlanacak
Online bayram alışverişlerinde nelere dikkat etmeli?
Türkiye’nin lityumu %100 puanla sınavı geçti
Nisan Ayına İlişkin Nakdi Ücret Desteği Ödemelerini 10 Mayıs’ta