Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

Yetiştiricilere Dijital Ortamdan Hayvan Pasaportu Alma Fırsatı

16.04.2021 

Tarım ve Orman Bakanlığı dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına karşı yeni bir dijital uygulamayı daha devreye soktu. Yetiştiricilerimiz bu uygulamayla dijital ortamdan hayvan pasaportu temin edebileceklerdir.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Hayvan pasaportu Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında küpelenerek kayıt altına alınan sığır cinsi hayvana ait ırk, cinsiyet, doğum tarihi, hareket bilgileri, hayvan sahibi bilgileri ve aşı bilgilerini içeren İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen hayvan kimlik belgesidir.

COVID-19 salgınına karşı İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması amacıyla Bakanlığımızın devreye soktuğu dijital uygulama ile yetiştiricilerimiz gerçek ve tüzel kişiler olarak İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmadan doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabileceklerdir.

Hayvan pasaportu başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk adımda TC kimlik numaraları ile e-Devlet üzerinden doğrulanacak kimlik doğrulaması yapılmayan kişilerin ise başvuru yapmasına izin verilmeyecektir.

Yetiştiricilerimiz bu sistemle hem hızlı, güvenli ve tasarruf yapacak hem de mesai saatleri dışında ve hafta sonları da bu belgeyi temin etme şansı kazanmış olacaktır. Yetiştiricilerimizin bu belgeyi alabilmeleri için yapmaları gereken tek şey “https://tekpencere.tarbil.gov.tr/” adresine E- Devlet şifresiyle giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan  “BELGE AL”ı tıklamalarıdır. Son adımda Hayvan Pasaportu almak istenilen hayvanlar seçildikten sonra sanal post üzerinden ödeme yaparak doğrulanabilir Hayvan Pasaportuna sahip olacaklardır.

Uygulamaya konulan bu sistemin başta İlimiz olmak üzere tüm yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

 

Gönderen: haberler
1685 defa okundu 
 


Ekoloji
‘BÜYÜKYAYLA GÖLETİNDE BAHAR TEMİZLİĞİ’
Her Anneye Bir Fidan
AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARINI YAYGINLAŞTIRIYORUZ
Bayraktar, “TZOB 2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu”nu açıkladı
Ormanı Gençleştirme Yangınların Etkisini Azaltıyor

 

 
Ekonomi
“tam kapanmadan;kademeli açılmaya..."
Beylikova Emircik Mahallesinde Açılan Gıda İşletmesinde 50 Kişiye İstihdam Sağlanacak
Online bayram alışverişlerinde nelere dikkat etmeli?
Türkiye’nin lityumu %100 puanla sınavı geçti
Nisan Ayına İlişkin Nakdi Ücret Desteği Ödemelerini 10 Mayıs’ta