Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

Yangın-Cell ve Görev Emir Sistemi Devreye Girdi

16.04.2021 
Ormanların korunması için 182 yıldır cansiperane çalışan Genel Müdürlüğümüz, orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında son teknolojik yenilikleri bünyesine katmaya devam ediyor.
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli tarafından orman yangınlarıyla mücadelede herhangi bir zafiyete düşülmemesi için tüm önlemlerin en yüksek seviyede alınması talimatlanmıştı.
Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda, Genel Müdürlüğümüzce orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında görev alan personelin haberleşme sistemlerinde hiçbir aksama ve kesintiye uğramadan haberleşebilmesi amacıyla Yangın-Cell Sistemi hizmete girdi.
Mevcut Telsiz Haberleşme Sistemi ile taşınabilir telefonları aynı platformda görüştürmek üzere yazılım, cihaz ve donanımı kapsayan Yangın-Cell Sistemi, Bas-Konuş cihazları ile analog ve sayısal telsiz sistemleri arasında bağlantı sağlanarak mevcut telsiz sistemlerimize entegre edilen bir haberleşme kontrol odası çözümü sağlamaktadır. Ülkemizin herhangi bir bölgesinde çıkabilecek orman yangınının en yakın güzergahı araçlarımızdaki tabletlere iletilerek, navigasyon ile otomatik yönlendirme yapılabilecektir. Orman yangınlarıyla mücadelede teknolojiyi en etkin şekilde kullanmaya devam edeceğiz.
Yazılım sistemi çeşitli ses, veri ve yönetim özelliklerini desteklemekle birlikte akıllı telefonlara kurulan mobil uygulamalar ile kullanıcıların telsiz çevrimine entegrasyonu tamamlanmıştır.
Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli Genel Müdürlüğümüz Yangın Yönetim Merkezinde yapılan tatbikata katılarak Adana ve İzmir’ de hazır bulunan ekiplere Yangın-Cell üzerinden talimatlar vererek sistemin entegrasyonunu kontrol etti. Yangın-Cell’ in orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında görevli mobil ekiplerimizin en iyi şekilde yönetilmesine yardımcı olması açısından, mevcut Yangın Yönetim Sistemi ile tümleşik çalışan bir görev süreci yönetim sistemi olduğunun altını çizdi.
Amacımız, “görevlendirme uygulaması ve navigasyonu olan tabletler ile ekiplerimizin uzaktan çevrimiçi olarak görevlendirilmesi ve yönetilmesi sayesinde ekiplerimizin verimliliğini artırmak ve kaynaklarımızı çok daha etkili kullanmaktır.” dedi.

Gönderen: haberler
1408 defa okundu 
 


Ekoloji
‘BÜYÜKYAYLA GÖLETİNDE BAHAR TEMİZLİĞİ’
Her Anneye Bir Fidan
AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARINI YAYGINLAŞTIRIYORUZ
Bayraktar, “TZOB 2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu”nu açıkladı
Ormanı Gençleştirme Yangınların Etkisini Azaltıyor

 

 
Ekonomi
“tam kapanmadan;kademeli açılmaya..."
Beylikova Emircik Mahallesinde Açılan Gıda İşletmesinde 50 Kişiye İstihdam Sağlanacak
Online bayram alışverişlerinde nelere dikkat etmeli?
Türkiye’nin lityumu %100 puanla sınavı geçti
Nisan Ayına İlişkin Nakdi Ücret Desteği Ödemelerini 10 Mayıs’ta