Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

Yenice Barajı’na 2.000 Adet Yavru Yayın Balığı Bırakıldı

22.10.2019 

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında İlimiz iç sularına 2.000 adet yavru yayın balığı bırakıldı.

Antalya ili Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretimi gerçekleştirilen 2.000 adet yayın balığı yavrusu, İl Müdürlüğümüzce 11.10.2019 tarihinde üretim tesisinden 15 poşet halinde teslim alınmıştır.

Söz konusu 2.000 adet yavru yayın balığı; aynı gün içerisinde teslim alınıp İlimiz Alpu ilçesi Yenice Baraj Gölüne, İl ve İlçe Müdürlüğümüzde görevli Su Ürünleri Kontrol Görevlileri tarafından usulüne uygun bırakılmıştır.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER yaptığı açıklamada:  

“Su kaynaklarının kirletilmemesi ve suyun tasarruflu kullanılmasının yanı sıra, avcılık faaliyetlerinde Bakanlığımızca tebliğlerle belirlenen yasak, sınırlama ve sorumluluklara titizlikle uyulması, sularımızdaki doğal yaşamın devamlılığı için büyük önem arz etmektedir. 

            Gerek su kaynaklarına yeni bırakılan, gerekse suda mevcut diğer yavru balıkların gelişimlerini tamamlamaları ve en az bir kez üreyebilmeleri için, avcılık sırasında yakalanan küçük balıklara herhangi bir zarar verilmemesi ve suya iade edilmeleri gerekmektedir.” dedi.

Bakanlığımızca “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında yürütülen farklı türlerden yavru balık elde etme çalışmaları çerçevesinde; İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce gelecek yıllarda da iç sulara yeni balık yavruları bırakılarak, vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli proteine ulaşmasına katkı sağlanmaya devam edilecektir.

Gönderen: haber
951 defa okundu 
 


Ekoloji
YENİLENEBİLİR ENERJİ KAPASİTESİNİN 5 YILDA %50 ARTMASI BEKLENİYOR
Türkiye çöpüne nasıl sahip çıkacak?
SIFIR ATIK PROJESİNİ OKULLARIMIZ DA ÇOK SEVDİ
Mihalıççık’ta Geleceğe Nefes Oldular
“SIFIR ATIK PROJESİ” KAPSAMINDA İLÇE BELEDİYELERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

 

 
Ekonomi
26 Meslekte Daha Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunlu Hale Getirildi
TARIM VE ORMAN SEKTÖRÜNÜN GELECEK 25 YILI MASAYA YATIRILIYOR
AVRUPA KOMİSYONU TARİHİNDE BİR İLK
1,5 milyar dolar ile dünya tohum piyasasında 11. sıradayız…
Marka ve Patent Vekillerine ihtiyaç var