Eskişehir Temizlik Esberrak
Temizlik Hizmetleri
Ev Ofis İşyeri Cam Koltuk Temizleme

Cumhuriyet Mh. Kaptanağa Sk. No:4/1
bilgi@eskisehir-temizlik.net
0 222 220 52 66 - 0 506 807 47 29

Eskişehir’de Süne Mücadele Çalışmaları Bayramda da Devam Etti

11.06.2019 

Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan süne sürvey çalışmalarında sona yaklaşılması sebebiyle çalışmalar bayram süresince de devam etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

2019 yılında İlimizde süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2.100.000 dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirterek, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

Ülkesel süne koordinatörü Dr. Mümtaz ÖZKAN ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet ÇULCU ile İl Koordinatör Ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

İlaçlama kararı alınan yerlerde 1 (bir) günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürümüz SEVER, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi.

 Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından % 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürümüz SEVER, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların İlimiz ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni etti.

 

Gönderen: haber
1146 defa okundu 
 


Ekoloji
Sürdürülebilir Beslenme Yolları
POŞET KULLANIMI YÜZE 80 AZALDI
Bizde niye yok!
Sürücü ve Operatörler Eğitimden Geçirildi
Şampiyonlar Belli Oldu

 

 
Ekonomi
TEI İHRACAT BAŞARISINI BİR KEZ DAHA KANITLADI
SEVER: “Sulama Desteklemelerinde Eskişehir Başı Çekiyor”
Tarımsal Alanda Geliştirilen Ürün Seçenekleri Çiftçilere Anlatıldı
YUMURTA ÜRETİCİLERİNE 90 GÜN VADELİ MISIR SATIŞI YAPILACAK
SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI